Pellet – to nowy, ekologiczny produkt do ogrzewania, mieszkań, powierzchni biurowych, hall produkcyjnych. Pellet to granulki z drewna, składa się z trocin i odpadów drewna. Kształt który uzyskuje dzięki działaniu wysokiego ciśnienia na w/w mieszankę. Pellet to najbardziej ekonomiczna alternatywa do ogrzewań obecnie stosowanych, jest wiele bardziej korzystne stosowanie pelletu niż np. węgla.
Jesteśmy producentem pelletu posiadającego bardzo niską zawartość szkodliwych substancji, posiada mała wilgotność oraz chyba najważniejsza cecha, nasz produkt zawiera bardzo mała zawartość popiołu przez co jego użytkowanie jest bardzo komfortowe dla Klientów końcowych.
Wraz z zaletami pelletu porównując do tradycyjnych metod ogrzewania, również na korzyść pelletu przemawia jego cena. Dlatego mieszkańcy domów jednorodzinnych, przedsiębiorstw czy innych instytucji korzystających z tradycyjnych metod ogrzewania instalują kotły które są bardziej wydajne i proste w obsłudze.
Pellet ma zastosowanie prawie we wszystkich kotłach przystosowanych do paliwa stałego, w kotłach na ekogroszek również możemy używać bardziej wydajnego pelletu.

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo PELLET LIŚCIASTO – IGLASTY, od sprawdzonego producenta.

 

Parametry:

 

niska zawartość wilgoci – tylko 3,8%

wysoko energetyczny – 20718 kJ/kg

bardzo niska zawartość popiołu – tylko 0,5%

 

Sprzedawany przez nas pellet spełnia normy DIN PLUS oraz posiada aktualny raport z badań.